Lift FAQ

Jako że pojawia się dużo pytań i niejasności odnośnie otwieranego przeze mnie klubu, postaram się poniżej rozwiać wszystkie pojawiające się wątpliwości.

Zajęcia grupowe

Będę kettle?

Tak. Będą dostępne zarówno dla osób mających karnety pakietowe (plan treningowy + wstęp + trening kontrolny), jak i dostępne dla osób które będą chciały korzystać wyłącznie z tego typu zajęć. Orientacyjny koszt za zajęcia ~15 do 20 zł

Czy będa inne zajęcia?

Tak. Zasadniczo na start przewiduję:
– kettle (3h w tygodniu jeśli będzie jedna grupa, 4/5 h przy dwóch grupach);
– dwubój (2x po 1,5 h w tygodniu)
– bootylifters 😉 (1/2x po 45 minut w tygodniu, praca tylko nad pośladkami)
– short classy crossfitowe (20-25 minutowe zajęcia wytrzymałościowe. Rozgrzewkę i rozciąganie robicie sami, część główną w grupie)

Poza zajęciami przewiduję wyzwania „miesięczne” i „kwartalne”.

Ile osób na zajęciach?

Przewiduję grupy 8-10 osobowe. Zasadniczo w klubie będzie 16 szafek, ale przestrzeni „wolnej”, czyli takiej gdzie komfortowo może grupa pracować będzie ~50m2 (mniej więcej połowa sali funkcjonalnej „czystej podłogi”) – pozostała część wydzielona na trening (kolejne ~40m2) będzie z maszynami/urządzeniami, więc tego nie licze.

Członkostwo

Czy będą karnety na same wejścia / multisport?

Nie. Przy tak małym klubie i założeniu, że priorytetem jest komfort treningu i kameralna atmosfera, nie będzie się dało otworzyć „na wszystkich”.

Ile będą kosztowały karnety?

Nie mam jeszcze 100% pewnej polityki cenowej, bo będzie ona zależała od ostatecznych kosztów inwestycji i kosztów stałych. Zasadniczo zakładam że podstawowy pakiet (wejście + plan treningowy + trening kontrolny) nie powinien przekroczyć 400 zł w wariancie bez zajęć grupowych, i niewiele więcej w wariancie z zajęciami.

Przewiduję 2 progi rabatowe – dla pierwszych 10, i kolejnych 10 osób – tak, by osoby które pracują/pracowały ze mną na 3 Stawach czy Cityficie nie odczuły różnicy finansowej po przejściu do nowego klubu.

Jakie będa limity?

Na start przewiduję limit 50 karnetów – członkostw. W tą liczbę nie wliczają się osoby które będą do klubu przychodziły tylko na treningi personalne lub tylko i wyłącznie na określone zajęcia – w tym drugim przypadku będzie określona pojemność zajęć.

Klub

Jakie będa limity?

Na start przewiduję blok 6:30 do 11:00 i od 14:30 do ~22:00 od poniedziałku do piątku i soboty w skróconych godzinach.
Planuję system zdalnego dostępu, jeśli się uda będzie możliwość wejścia do klubu także w innych godzinach, tak długo jak obiekt na którym klub jest zlokalizowany będzie otwarty.

Jak z dojazdem / parkingiem?

Lokal jest na Siemianowickiej 5A. Miejsc parkingowych zarówno na terenie ogrodzonym (3 miejsca przydzielone do lokalu + kilka ogólnodostępnych), jak i poza terenem (przy ulicy, 14 miejsc ogólnodostępnych) nie zabraknie.
Dojazd komunikacją miejską – najbliższy przystanek Dąbrówka Mała Le Ronda, w graniach rozsądku jest jeszcze ewentualnie dojście z przystanku pod CH Dąbrówka.

Co z szatniami?

Na starcie, czyli do przejęcia drugiej części budynku planuję jedną szatnię z 1x WC 1x prysznic i dwoma kabinami – przebieralniami typu jak na zdjęciu: