Zbiór odpowiedzi na najczęściej zadawane przed rozpoczęciem współpracy pytania. W razie wątpliwości – proszę o kontakt 🙂
Czy pierwszy trening jest darmowy?
Nie – podobnie jak idąc do dentysty na bezpłatną kontrolę uzębienia nie oczekujemy że pierwszą plombę zrobi nam gratis, tak tutaj, w ramach bezpłatnej konsultacji nie przeprowadzę z Tobą treningu, za to wykonamy szereg testów sprawdzających Twoją sprawność i pomagających ocenić w którym kierunku Twój trening powinien podążać aby przynosił najlepsze efekty.
Jak wygląda konsultacja?
W trakcie darmowej konsultacji przeprowadzam z Tobą wywiad, wykonuję podstawowe testy sprawdzające Twoją mobilność, stabilność i pozwalające mi ocenić Twój poziom sprawności i wykryć ewentualne problemy którymi trzeba się zająć w trakcie treningów.
Następnie przeprowadzam z Tobą wywiad, przedstawiam Ci możliwe warianty współpracy oraz to, jaki wariant byłby optymalny w Twoim przypadku.
Czas trwania konsultacji to od 30 do 60 minut.
Co muszę wziąć na konsultację?
Buty sportowe, najlepiej na miękkiej podeszwie, ręcznik na siłownię (mały), odzież pozwalającą na komfortowe wykonywanie testów – koszulka z krótkim rękawem, krótkie spodenki lub (ewentualnie) legginsy. Dresy lub luźne długie spodnie nie będą odpowiednie.
Jeśli jesteś w trakcie / po rehabilitacji przynieś też dokumentację problemów z którymi się zmagasz. Możesz je też wysłać do mnie e-mailem dzień-dwa przed terminem spotkania
Ile trwają treningi?
W przypadku treningów personalnych 95% treningów mieści się w zakresie 55-75 minut. Treningi z planu treningowego u osób trenujących rekreacyjnie również zwykle mieszczą się w tym przedziale, za wyjątkiem sytuacji kiedy dana osoba potrzebuje większej ilości czasu na mobilizacje.
Ile razy muszę trenować w tygodniu żeby widzieć efekty?
Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i najkrócej byłoby odpowiedzieć „to zależy„.
Dla osób które nie miały do czynienia z aktywnością fizyczną w ostatnich latach zwykle 2 treningi trwające po 55-60 minut w tygodniu wystarczają żeby zauważyć wyraźne postępy w komforcie życia, jakości ruchu i pozytywne zmiany w sylwetce.
Dla większości osób prowadzących umiarkowanie aktywny tryb życia 3-4 jednostki treningowe w tygodniu w zupełności wystarczają aby dostarczyć organizmowi tzw. minimalny bodziec wywołujący adaptację.
Oczywiście można trenować częściej, niektóre sporty wręcz tego wymagają, jednak należy pamiętać że równie ważna jak trening jest regeneracja i dieta, i bez umieszczenia wszystkich 3 składowych sukcesu na swoim miejscu nasza układanka będzie zawsze niekompletna.
Wyjątkami są treningi techniczne poświęcone na nauczenie Cię bardziej złożonych ruchów (np. elementów dwuboju), takie treningi trwają zwykle powyżej 90 minut.
W przypadku osób trenujących z planem treningowym, również treningi dwubojowe / trójbojowe są dłuższe i trwają zwykle od 90 do 120 minut.
Czy możliwe są treningi w parach?
Zwykle tak – okazuje się to w trakcie konsultacji (na które zapraszam każdą z osób z pary treningowej z osobna). W przypadku kiedy jest bardzo duża różnica umiejętności technicznych lub poziomu sprawności między osobami sugeruję najpierw wykonanie kilku-kilkunastu treningów osobno, a następnie przechodzimy do pracy w parze.
Czy potrzebuję specjalnej odzieży/butów na siłownię?
Zasadniczo nie, ważne żeby ubrania w których przyjdziesz były dla Ciebie komfortowe i wygodne. Ze swojej strony polecam jednak odzież treningową oddychającą np. z coolmaxu lub innych tkanin syntetycznych, głównie ze względu na chłonięcie wody/potu przez odzież bawełnianą.
Jeśli chodzi o buty, o ile trening nie wymaga inaczej polecam sportowe buty lub trampki na płaskiej podeszwie. Więcej o wyborze butów możesz przeczytać tutaj
W jakich godzinach pracujesz?
Na treningi personalne możemy się umówić od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 22:00 (początek treningu) oraz w soboty od 8:30 do 15:00.